Filozofia i metody

nauka Business English

Wierzę, że w nauce języka obcego najważniejsza jest motywacja, dlatego też uważam, że zajęcia językowe powinny być przyjemnością, a nie koniecznością. Niewiele osób czerpie przyjemność z rozwiązywania zadań gramatycznych przez 60 minut zajęć lub z czytania tekstów, które nie są w żaden sposób porywające, a do tego oderwane są od zainteresowań Ucznia.

Wierzę, że aby nauczyć się mówić trzeba… mówić.
Stąd też większą część moich zajęć przeznaczam właśnie na konwersacje. Nie są to oczywiście rozmowy o pogodzie, jednak w angażującą uczniów tematykę Business English, wplatam zawsze użyteczne słownictwo branżowe oraz struktury gramatyczne. Naturalnie, całe zajęcia prowadzone są w języku angielskim, co już od poziomów początkujących naprawdę jest to możliwe.

Na moich zajęciach skupiam się głównie na doskonaleniu umiejętności mówienia, co oczywiście nie oznacza, że nie skupiam się na nauce niezbędnych struktur gramatycznych i słownictwa. Zawsze staram się jednak, aby elementy gramatyczne były jak najbardziej użyteczne i zostały przedstawione w jasnym i przydatnym Uczniowi kontekście.

 

Materiały

Moje zajęcia oparte są na starannie wyselekcjonowanych przeze mnie materiałach, moich własnych materiałach autorskich skupiających się na tematyce biznesowej oraz różnorodnych nagraniach audio i video. Na pierwszych zajęciach zbieram dokładny wywiad. Chcę dowiedzieć się czego Uczeń chce i potrzebuje się nauczyć. Na tej podstawie opracowuję następnie plan nauczania, który można dowolnie modyfikować wraz z biegiem czasu. Potrzebujesz przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej? Planujesz wyjazd na konferencję zagraniczną? A może po prostu interesuje Cię tematyka zdrowia? Odpowiadam na tego typu potrzeby, tworząc plan dopasowany do Ciebie.

Dopełnieniem zajęć jest zawsze zadanie domowe, które, jak wierzę, że jest niezbędne do utrwalania materiału przedstawionego na zajęciach. Dodatkowo, w celu usprawnienia powtórek słownictwa, otrzymujesz ode mnie dostęp do platformy Quizlet, służącej do powtarzania poznanych słówek. Każdy Uczeń posiada swój indywidualny profil a na nim zestawy słownictwa z poprzednich zajęć.

 

Zapisz się do newslettera jeśli chcesz otrzymywać wiadomości jak skutecznie nauczyć się języka angielskiego biznesowego.

* indicates required

Intuit Mailchimp

Scroll to Top